Seminář Stochastické aspekty kódování informace v neuronech

Lektor: 

 doc. RNDr. Petr Lánský, CSc. (Fyziologický ústav AV ČR, Praha a Ústav matematiky a statistiky Přírodovědecké fakulty MU, Brno)

Datum akce: 
Pondělí, 18. Listopad 2013 - 13:00 - 15:30

Aktivita neuronu, přestože v identických podmínkách, se v jednotlivých realizacích značně liší. Co je příčinou a úlohou této odlišnosti je neustálým předmětem zájmu badatelů. Tak zvaný neuronální šum je obecný termín, kterým se tato náhodnost označuje a cílem semináře bude seznámit posluchače se současným stavem výzkumu v této oblasti. Samozřejmě, vzhledem k velkému rozsahu tématu, bude celkový pohled určovat především osobní zkušenost přednášejícího v této problematice.  I když náhodnost v umělých systémech je dosud považována za rušivý element, v budoucnosti bude stále více nutné hledat možnosti interakce mezi umělými a přirozenými systémy (například senzorické náhrady, umělé oko, nos a podobně), a tak by problematika přenosu informace v neuronálních systémech mohla být inspirací i pro ty, kteří pracují výlučně se systémy syntetickými. 

Místo konání: 

Ústav automatizace a měřicí techniky
FEKT VUT v Brně
Technická 12
616 00 Brno
(seminární místnost SF2.152)

Kde nás najdete

Kontakt: 

Na seminář je nutné se předem registrovat. Přihlášky na seminář zasílejte prostřednictvím níže uvedeného formuláře. Registrace bude uzavřena 15.11.2013 v 12:00

PřílohaVelikost
pozvanka_07_1311.pdf45.5 KB
prezentace_07_1311.pdf1.7 MB

Registrace na tuto akci již byla ukončena.