Seminář Moderní technologie pro automobilový průmysl a měřicí techniku

Lektor: 

ing. Michal Fuchs, Ph.D. (Freescale Polovodiče Česká republika)
ing. Martin Mienkina, Ph.D. (Freescale Polovodiče Česká republika)

Datum akce: 
Pátek, 23. Říjen 2015 - 9:00 - 11:30

Seminář bude zaměřen na vybraná témata z moderních technologií embedded systémů. Účastníci se seznámí zejména s

  • Ethernet jako progresivní sběrnice v automobilovém průmyslu - V automobilovém průmyslu se pro komunikaci uvnitř vozu používají specifické komunikační protokoly. Stejně jako v letectví i zde musí být komunikace spolehlivá, často deterministická, případně s přidaným redundantním kanálem. Dnes nejrozšířenější sběrnice CAN, LIN, FlexRay a MOST s rostoucími požadavky na přenosovou rychlost zastarávají a i s ohledem na jejich nejednotnost automobilky hledají vhodné nástupce. Až vývoj nových fyzických vrstev a technologií v posledních několika letech umožnil považovat Ethernet za možného seriózního nástupce. A právě tyto technologie, jako jsou UTSP (BroadR-Reach), EtherCat, Deterministic Ethernet a AVB, přiblíží tato přednáška.

  • KINETIS M – Mikrořadiče pro měřicí techniku - Kinetis-M mikrořadiče jsou zapouzdřeny s blokem pro měření analogových signálů. Tento analogový blok obsahuje 24bitové převodníky konstrukce sigma delta, programovatelné zesilovače a interní napěťovou referenci. Blok je určen pro měření napěťových signálů a jeho hlavní charakteristiky jsou vysoká přesnost měření a nízký teplotní koeficient. V praktických aplikacích musí být přesné měření vždy doplněno o přesné zpracování měřených signálů, příčemž dynamická šířka výpočtů musí být úměrná rozlišení analogových převodníků. Běžně používaná procesorová jádra jsou optimalizovaná pro standardní aplikace s pevnou řádovou čarkou a často nesplňují náročné požadavky na výpočetní přesnost a výkon. Dodavatelé mikrořadiců pro měřící techniku tyto požadavky řeší buď náhradou běžných výpočetních jader mnohem výkonnějšími, například jádrem ARM Cortex-M4 (CM4) s FPU modulem, nebo integrací matematických koprocesorů. Tato přednáška vás seznámí nejen s vlastnostmi mikrořadiců řady Kinetis-M a hlavními charakteristikami 64bitového matematického koprocesu na čipu, ale také s použitím tohoto mikrořadiče v aplikacích měření elektrické energie a procesní instrumentace.

 

Místo konání: 

Ústav automatizace a měřicí techniky
FEKT VUT v Brně
Technická 12
612 00 Brno
(seminární místnost SD2.100)

Kde nás najdete

Kontakt: 

Na seminář je nutné se předem registrovat. Přihlášky na seminář zasílejte prostřednictvím níže uvedeného formuláře. Registrace bude uzavřena 22.10.2015 v 12:00.

PřílohaVelikost
pozvanka_07_1510.pdf40.36 KB

Registrace na tuto akci již byla ukončena.