Seminář Moderní mikropočítače a jejich nasazení v aplikacích s elektrickými pohony a spínanými zdroji

Lektor: 

 Ing. Jaroslav Lepka (Freescale Polovodiče)

Datum akce: 
Pátek, 16. Prosinec 2011 - 9:00 - 17:00

Seminář zaměřený na použití moderních mikropočítačů v širokém spektru aplikací zahrnujících elektrické pohony a spínané zdroje během jednoho dne ukáže na praktických příkladech trendy, kterými se moderní aplikace ubírají. Součástí semináře budou i praktické zkušenosti s vývojem některých aplikací, s nároky kladenými na jejich testování a procesem uvedení do masové produkce.

 
 
Moderní elektrické pohony
V této části se zaměříme na shrnutí principů motorů používaných v současnosti (ACIM, BLDC, PMSM, SR), topologie hardware umožňující jejich efektivní řízení a základní řídicí algoritmy implementované pomocí mikropočítačů.
 
Specifické požadavky kladené na mikropočítač pro řízení elektrických pohonů a spínaných zdrojů
Problematika řízení elektrických pohonů a spínaných zdrojů je natolik specifická, že vyžaduje mikropočítače optimalizované z hlediska výpočetního výkonu, specialních periferií umožňujících efektivní generování signálů nezbytných pro řízení elektrikckých pohonů a spínaných zdrojů a pro zpracování signálů z řízeného systému. 
 
Aplikace s elektrickými pohony a spínanými zdroji
V rámci semináře budou prezentovány některé zajímavé aplikace s elektrickými pohony a spínanými zdroji. V oblasti bílé techniky si ukážeme na co je kladen důraz při vývoji nových produktů, jak dlouho trvá vývojový cyklus a jakými kroky vývoj nového produktu prochází. Z nepřeberného množství aplikací se zaměříme na vývoj moderních praček pro domácí použití. Ukážeme si směry, kterými se vývoj ubírá ve smyslu použitého typu pohonu, řídicích algoritmů, software, testování a požadavků kladených na pračku z hlediska užitných vlastností. Krátce se také zmíníme od současných možnostech použití solárních panelů a spínaných zdrojích pro solární panely.
 
Místo konání: 

Ústav automatizace a měřicí techniky
FEKT VUT v Brně
Kolejní 2906/4
612 00 Brno
(seminární místnost E-109)

Kde nás najdete

Kontakt: 

Na seminář je nutné se předem registrovat. Přihlášky na seminář zasílejte prostřednictvím níže uvedeného formuláře. Registrace bude uzavřena 14.12.2011 v 12:00

PřílohaVelikost
pozvanka_10_1112.pdf47.11 KB
brozura_10_1112.pdf1.55 MB
prezentace_10_1112.pdf3.99 MB

Registrace na tuto akci již byla ukončena.