Kurz Digitální řízení spínaných zdrojů

Lektor: 

Ing. Jaroslav Lepka (Freescale Polovodiče)
Ing. Pavel Grasblum, Ph.D. (Freescale Polovodiče)

Datum akce: 
Čtvrtek, 31. Květen 2012 - 9:00 - Pátek, 1. Červen 2012 - 17:00

Dvoudenní kurz bude zaměřen na digitální spínané zdroje. Řešena bude jak problematika teoretických základů spínaných zdrojů, tak i prakické otázky programování SW spínaného zdroje.

V teoretické části semináře se seznámíme se základními pojmy a principy spínaných zdrojů (zdroje snižovací, zvyšovací; proudové, napěťové; izolované, neizolované; invertor, atd.). Porovnáme zdroje spínané a lineární a ve zbytku semináře se budeme zabývat pouze zdroji spínanými. Stručne probereme jednotlivé topologie spínaných zdrojů (buck, boost, buck-boost, flyback, forward, push-pull, phase shift full bridge, atd.). Podrobněji se zmíníme o rezonančních spínaných zdrojích. Podstatná část semináře bude věnovaná digitálnímu řízení spínaných zdrojů. S tím úzce souvisí volba vhodného mikropočítače pro řízení spínaných zdrojů, požadavky na mikropočítač z hlediska výpočetního výkonu a vhodných periferií. Ukážeme si příklady moderních mikropočítačů a speciálních periferií, které umožňují efektivní řízení digitálních spínaných zdrojů.

V praktické části semináře si pak ukážeme generování PWM signálu s vysokým rozlišením. Další z příkladů bude hardwarová synchronizace periferních modulů mikropočítače, vysvětlení k čemu synchronizaci potřebujeme a jeji praktické naprogramování. Poměrně velká část praktického programování bude zaměřena na naprogramování snižovacího spínaného zdroje (buck converter).

Místo konání: 

Ústav automatizace a měřicí techniky
FEKT VUT v Brně
Kolejní 2906/4
612 00 Brno
(počítačová laboratoř E-E240)

Kde nás najdete

Kontakt: 

Na seminář je nutné se předem registrovat. Přihlášky na seminář zasílejte prostřednictvím níže uvedeného formuláře. Registrace bude uzavřena 29.5. v 12:00. V případě vysokého zájmu mají přednost členové cílové skupiny projektu.

PřílohaVelikost
pozvanka_09_1205.pdf48.63 KB
brozura_09_1205.pdf641.46 KB
prezentace_09_1205.pdf4.28 MB

Registrace na tuto akci již byla ukončena.