Seminář Strukturní klasifikátory a jejich aplikace v počítačovém vidění

Lektor: 

Ing. Vojtěch Franc, Ph.D. (ČVUT FEL)

Datum akce: 
Pondělí, 17. Prosinec 2012 - 9:00 - 17:00

Metody strukturní klasifikace se používají pro rozpoznávání těch objektů, které je vhodné modelovat jako množinu jednodušších částí a vztahů mezi nimi, kde tyto vztahy tvoří nějakou strukturu. Mezi matematické modely používané ve strukturní klasifikaci patří markovská náhodná pole nebo regulární a bezkontextové gramatiky. Díky novým výsledkům, kterých bylo dosaženo v posledních deseti letech v učení a v inferenci strukturálních klasifikátorů, našly tyto metody uplatnění v mnoha oborech, jako je například analýza textu, bioinformatika, počítačová bezpečnost nebo počítačové vidění.  

Seminář seznámí posluchače s příklady použití strukturních klasifikátorů v počítačovém vidění, například pro segmentaci obrazu, segmentaci a rozpoznávání textu nebo pro detekci a rozpoznávání tváří. Seminář dále pojednává o metodách učení strukturních klasifikátorů z příkladů, zejména pak o učení lineárních klasifikátorů z plně anotovaných příkladů pomocí algoritmů "structured output support vector machines". Poslední část semináře bude zaměřena na optimalizační techniky používané v praxi při řešení specifických úloh, které se ve strukturní klasifikaci objevují.


 

Místo konání: 

Ústav automatizace a měřicí techniky
FEKT VUT v Brně
Kolejní 2906/4
612 00 Brno
(seminární místnost E-109)

Kde nás najdete

Kontakt: 

Na seminář je nutné se předem registrovat. Přihlášky na seminář zasílejte prostřednictvím níže uvedeného formuláře. Registrace bude uzavřena v pátek 14.12.2012 v 12:00 hod.

PřílohaVelikost
pozvanka_05_1212_2.pdf46.88 KB
brozura_05_1212_2.pdf523.71 KB
prezentace_05_1212_2.pdf3.7 MB

Registrace na tuto akci již byla ukončena.